MASZYNO-HAFCIARKA JANOME MC9850
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Maszyno - hafciarka Janome MC9850 jest większa i szybsza niż standardowe maszyny do szycia. Jej przestrzeń pomiędzy igłą, a ramieniem maszyny wynosi 21 cm (standardowo maszyny mają około 17 cm), natomiast prędkość szycia wynosi 1000 wkłuć na minutę.
W funkcji szycia do dyspozycji Janome MC9850 oferuje 570 programów ściegowych, w tym są ściegi proste (stebnowe), elastyczne, owerlokowe, piękne ozdobne, a także 6 rodzajów automatycznego obszywania dziurki i alfabet z polskimi znakami (wygodna opcja, gdy chcesz wyszyć mały napis, a nie haftować). Wszystkie dostępne programy ściegowe są umieszczone na górnej pokrywie maszyny. Wybór ściegów jest bardzo prosty, a wybrany ścieg jest widoczny na dużym, czytelnym ekranie. Z ekranu maszyny oprócz informacji jaki ścieg został wybrany, dowiesz się również jakie są możliwości jego modyfikacji (zmiany długości, szerokości, tworzenie odbicia lustrzanego), a także czy można nim szyć stosując podwójną igłą oraz podpowiedź, jaką stopkę do niego zastosować (oczywiście wszystkie komunikaty są w języku polskim). To bardzo przemyślane rozwiązanie, które wpływa na przyjazną obsługę tego modelu.
Janome MC9850 wyposażona jest w wiele szyciowych udogodnień, do najważniejszych można zaliczyć: 5 punktowe, ledowe oświetlenie pola pracy, automatyczne ryglowanie ściegu, obcinanie nici, regulowany 7 stopniowy docisk stopki, wbudowany nawlekacz igły czy elektroniczną regulację prędkości szycia.
Przejście z funkcji szycia na funkcję haftowania w Janome MC9850 jest bardzo proste i odbywa się bez dużych i kłopotliwych przystawek. Jedyne co musisz zrobić to założyć ramię haftujące (co ciekawe ramię może być założone stale, nie musisz go ściągać w czasie szycia) i stopkę do haftu.
W trybie haftowania do dyspozycji mamy 175 wbudowanych wzorów haftów i 3 rodzaje czcionek ( w tym czcionki zawierające polskie znaki). Janome MC9850 posiada port usb więc z łatwością, możesz przenosić do maszyny zaprojektowane lub kupione przez Ciebie wzory haftów.
Maksymalne pole haftu Janome MC9850 to 20 x 17 cm, natomiast maksymalna prędkość haftowania to 800 wkłuć na minutę.
Czytelny ekran, w który ten model został wyposażony jest bardzo przydatny, nie tylko w czasie szycia, ale także podczas haftowania. Na dużym ekranie łatwiej Ci będzie wybrać haft, połączyć go z napisami czy zmodyfikować (zmienić kąt pochylenia, powiększyć, pomniejszyć czy obrócić). Dodatkowo z ekranu dowiesz się, ile czasu hafciarka potrzebuje na jego wyhaftowanie, ile ma kolorów i wkłuć.
Maszyna do szycia i haftowania Janome MC9850 posiada czujnik zerwania nici. Dzięki tej funkcji nie musisz stale „pilnować hafciarki”, gdy cokolwiek wydarzy się w czasie haftowania maszyna, zatrzyma się, wyświetli odpowiedni komunikat i poczeka na Twoją reakcję. To bardzo praktyczne rozwiązanie.
Janome MC9850 to bardzo solidnie wykonana maszyno-hafciarka, która dzięki swoim większym rozmiarom pozwoli Ci z powodzeniem realizować każde szyciowe projekty (nawet te najbardziej ambitne), a dzięki funkcji haftu będziesz mieć możliwość dodatkowej personalizacji uszytej rzeczy. To idealna maszyna zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych twórców.
FUNKCJE
- 570 dostępnych programów ściegowych, w tym ściegi proste, kryte, stretch, zyg-zak, satynowe, owerlokowe, ozdobne, drabinkowe, mostkowe, drzewkowe, potrójnie wzmacniane i alfabet
- Maksymalna prędkość szycia: 1000 wkłuć na minutę
- Płynna regulacja szerokości ściegów - do 9 mm
- Płynna regulacja długości ściegów - do 5 mm
- Automatyczne obszywanie dziurek - 6 rodzajów dziurek
- Menu w języku polskim
- Wyszywanie liter - dostępne 2 czcionki, zawierające polskie znaki
- Możliwość szycia podwójną igłą
- Możliwość szycia wstecz
- Manualny obcinacz nitek na obudowie maszyny
- Wbudowany nawlekacz igły
- Regulacja naprężenia nici górnej - z możliwością ustawienia automatycznego naprężenia
- Regulacja docisku stopki - 7 pozycji
- Bardzo dobrze oświetlone miejsce robocze - 5 diod LED
- Wbudowany szpulownik
- Wolne ramię, ułatwiające szycie na okrągło nogawek i rękawów
- Chwytacz rotacyjny
- 7-punktowy mechanizm transportu
- Wyłączany transport
- Duży, kolorowy wyświetlacz LCD informujący o wybranym ściegu, jego parametrach i sugerujący dobór odpowiedniej stopki, a także pozwalający wygodnie programować kolejność szycia, modyfikować ściegi lustrzanym odbiciem czy dobierać właściwie programy dla szycia podwójną igłą
- Przycisk START/STOP - możliwość szycia bez rozrusznika nożnego
- Funkcja Slow Motion - możliwość wolnego rozpoczęcia oraz zakończenia ściegu
- Możliwość regulacji prędkości szycia przy pomocy suwaka
- Automatyczne ryglowanie ściegu
- Automatyczne pozycjonowanie igły
- Funkcja wyboru ściegów dla szycia podwójną igłą - maszyna wskazuje, do których ściegów można użyć podwójnej igły
- Automatyczne obcinanie nici z funkcją zaprogramowania obcinania po zakończeniu ściegu
- Możliwość podłączenia rozrusznika nożnego umożliwiającego obcinanie nici (dostępny opcjonalnie)
- Funkcja programowania kolejności wykonywanych ściegów, np. podczas wyszywania liter
- Funkcja lustrzanego odbijania ściegów
- Możliwość wydłużania ściegów satynowych bez utraty ich jakości
- Płytka ściegowa demontowana jednym naciśnięciem przycisku, bez konieczności użycia śrubokrętu
- Otwierana pokrywa boczna, ułatwiająca czyszczenie i konserwację
- Zatrzaskowe mocowanie stopek - system Matic
STANDARDOWE WYPOSAŻENIE
-
Stopka do haftowania
-
Stopka do naszywania aplikacji i ściegów ozdobnych (do maszyn z szerokością ściegu 9 mm)
-
Stopka do pikowania, haftowania i cerowania (do maszyn z szerokością ściegu 9 mm)
-
Stopka do podwijania na 3 mm (obrębiania) (do maszyn z szerokością ściegu 9 mm)
-
Stopka do przyszywania guzików (do maszyn z szerokością ściegu 9 mm)
-
Stopka do ściegu krytego (do maszyn z szerokością ściegu 9 mm)
-
Stopka do ściegu owerlokowego (do maszyn z szerokością ściegu 9 mm)
-
Stopka do wszywania zamków (do maszyn z szerokością ściegu 9 mm)
-
Stopka krawędziowa 1/4" (6 mm) (do maszyn z szerokością ściegu 9 mm)
-
Stopka uniwersalna (do maszyn z szerokością ściegu 9 mm)
-
Tamborek SQ14A 140 x 140 mm
-
Uchwyt szpulki (bębenek) o wyższym naprężeniu
-
Standardowy prowadnik krawędziowy
-
Szpulki (5 szt.)
-
Zestaw igieł
-
Dodatkowy trzpień na szpulkę
-
Uchwyty zabezpieczające szpulkę (2x duży i 2x mały)
-
Rozpruwacz
-
Śrubokręt
-
Pędzelek do czyszczenia
-
Nożyczki do nitek
-
Olejek wazelinowy
-
Rysik dotykowy
-
Miękki pokrowiec
-
Rozrusznik nożny z przewodem
-
Instrukcja obsługi w języku polskim z filmami instruktażowymi
WYPOSAŻENIE OPCJONALNE
STOPKI (19)
-
Lamownik Janome (rotacyjny 9mm)
-
Stopka do marszczenia (do maszyn z szerokością ściegu 9 mm)
-
Stopka do naszywania aplikacji (do maszyn z szerokością ściegu 9 mm)
-
Stopka do naszywania cekinów lub tasiemek (do maszyn z szerokością ściegu 9 mm)
-
Stopka do naszywania koralików i pereł (do maszyn z szerokością ściegu 9 mm)
-
Stopka do naszywania koralików i pereł (do maszyn z szerokością ściegu 9 mm)
-
Stopka do naszywania ozdobnych sznurków Janome (rotacyjny 9 mm)
-
Stopka do podwijania na 4 mm (do maszyn z szerokością ściegu 9 mm)
-
Stopka do podwijania na 6 mm (do maszyn z szer. ściegu 9 mm)
-
Stopka do ściegów równoległych Janome (rotacyjny 9mm)
-
Stopka do ściegu prostego (do maszyn z szerokością ściegu 9 mm)
-
Stopka do wszywania kordu i cienkich wypustek (o średnicy 1,5 mm) (do maszyn z szer. ściegu 9 mm)
-
Stopka do wszywania kordu i cienkich wypustek (o średnicy 2,5 mm) (do maszyn z szer. ściegu 9 mm)
-
Stopka do wszywania wypustek (bizy) (do maszyn z szerokością ściegu 9 mm)
-
Stopka do wszywania zamków (do maszyn z szerokością ściegu 9 mm)
-
Stopka do wszywania zaprasowanej lamówki (do maszyn z szerokością ściegu 9 mm)
-
Stopka przezroczysta z prowadnikami (do maszyn z szerokością ściegu 9 mm)
-
Stopka teflonowa (do maszyn z szerokością ściegu 9mm)
-
Stopka z regulowanym prowadnikiem (do maszyn z szerokością ściegu 9 mm
IGŁY (6)
-
Igły Janome ANTI-GLUE do haftowania (5X75)
-
Igły Janome do haftowania mix - 5 szt. o grubościach 75, 80 i 90
-
Igły Janome haftowania - 5 szt. o grubości 80
-
Igły Janome haftowania - 5 szt. o grubościach 75
-
Igły Janome haftowania - 5 szt. o grubościach 75 i 80
-
Igły Janome PURPLE TIP do zadań specjalnych (do dzianin, do trudnych i syntetycznych materiałów)
AKCESORIA (8)
-
Nożny obcinacz nici do maszyn do szycia Janome MC8900QCP, Skyline S7, MC9900, MC14000.
-
Podkładka filcowa pod maszyny do szycia, owerloki i hafciarki (duża)
-
Przystawka do szycia okręgów Janome (typ 3)
-
Stojak na 2 nici dużych szpulek do maszyn do szycia i hafciarek marki Janome
-
Stojak na 5 szpulek do maszyn marki Janome
-
Tamborek FA do maszyno - hafciarki Janome MC9900
-
Tamborek RE do maszyno - hafciarki Janome MC9900
GWARANCJA I SERWIS
Maszyna posiada 5 lat gwarancji.
Serwis i gwarancja na terenie całej Polski.
Dane techniczne
| Producent hafciarek | Janome |
| Rodzaj maszyny | Hafciarka |
| Chwytacz rotacyjny | tak (szybki system ładowania bębenka) |
| Ilość igieł ( kolorów ) | 1 |
| Maksymalne pole haftu [cm] | 200 x 170 mm |
| Prędkość haftu | 800 SPM |
| Ilość wbudowanych haftów | 175 |
| Wyświetlacz dotykowy | tak |
| Menu w języku polskim | tak |
| Nawlekacz igieł | manualny |
| Wbudowany alfabet | tak |
| Edycja haftów | tak |
| Łączenie haftów i napisów | tak |
| Zapisywanie haftów | tak |
| System igieł | 130/705 H |
| Obcinacz nitek | tak |
| Czujnik zrywu nici | tak |
| Wysoki stojak na szpulki | tak |
| Port USB | tak |
| Obsługiwane formaty hafciarksie | JEF JEF+ JPX SEW |
| Szpulownik | wbudowany |
| Automatyczne obcinanie nici | tak |
| Obcinanie nici po między obiektami tego samego koloru | Nie |
| Stolik powiększający pole pracy | opcjonalnie |
| Osłona maszyny | pokrowiec |
| Oświetlenie pola pracy | LED 5-punktowy |
| Moc | 55W |
| Wymiary maszyny [GxWxS] | 22 x 31 x 45 cm |
| Wymiary opakowania [GxWxS] | 34 x 59 x 66 cm |
| Waga maszyny | 10.6 kg |
| Waga w opakowaniu | 21 kg |
| Gwarancja | 5 lata |